Objednání na dentální hygienu je možné osobně v naší ordinaci, pomocí rezervace on-line nebo telefonicky:

Ordinace dentální hygieny PARO Úlehlová s.r.o.

Havlíčkovo náměstí 94, 397 01 Písek
(Galerie Florián, 1. patro)

V objektu je možné využít bezbariérový výtah.

Objednání on-line rezervace:
Klikněte ZDE

Objednání telefonicky:
(+420) 606 097 363

Mapa on-line:

Starat se o vás budou naše dentální hygienistky:

Monika Lapková, DiS.

Ordinační hodiny:
PO: 8:30 - 16:00
PÁ: 8:30 - 14:00

Petra Schneeweissová, DiS.

Ordinační hodiny:
ÚT: 9:00 - 17:00

Na dentální hygienu se nevztahuje zdravotní pojištění. Některé pojišťovny však přispívají v rámci preventivních programů svým pojištěncům ročně na dentální hygienu. Zjistěte si, zda vaše zdravotní pojištovna přispívá zrovna vám na dentální hygienu a zažádejte si o proplacení.

Z pojišťoven, které v preventivním programu přispívají svým klientům na dentální hygienu:

  • 201 VoZp - 1x ročně / 500 Kč
  • 207 OZP - ročně až 2.000 Kč / 2x ročně 1.000 Kč
  • 209 ZPŠ . 1x ročně / 500 Kč

Pro aktuální nabídku preventivního programu kontaktujte svou pojišťovnu.

Co vlastně je dentální hygiena a proč by na ni lidé měli chodit?

Jde o preventivní výkon, jenž si klade za cíl odstranění zubního kamene, povlaku na zubech a jiných nečistot, které nemají v dutině ústní být. Díky dentální hygieně dochází k redukci bakterií, tedy i ke snížení rizika infekce, paradontitidy a také k prevenci zubního kazu, protože i ten má bakteriální původ.

Jak často se na dentální hygienu objednávat?

Na prevenci se dochází jednou za šest měsíců, tedy dvakrát ročně. A to z toho důvodu, že efektivita čištění především u zadních zubů ani s používáním mezizubních kartáčků a nití většinou není tak vysoká. Pro pacienty totiž není snadné se k zadním zubům dostat, a co člověk nevidí, to ho až tak netíží, navíc zánět dásní či kaz v počátečním stadiu nebolí a nijak se neprojevuje. Zpravidla jednou za půl roku je tedy třeba mezizubní nánosy odstranit.

Co všechno se v naší ordinaci v rámci dentální hygieny návštěvníkovi provádí?

Nejprve je potřeba, aby si naše dentální hygienistka celou vaší dutinu ústní pečlivě prohlédla a zjistila, kde jsou jaké nedostatky, nečistoty apod. Na základě toho vám udělá časový rozvrh a připraví vás na to, kolik času procedura přibližně zabere. Pak následují čtyři fáze čištění. Nejdříve za použití ultrazvuku odstraní největší nánosy ,,nahrubo". Potom pokračuje v odstraňování ručními nástroji – nečistoty z povrchu zubů se seškrabují pomocí speciálního ručního nástroje, jímž je možné dostat se i do mezizubních prostor. Následuje leštění přístrojem Airflow, tedy čištění za pomoci směsi prášku a vody – výhodou tzv. pískování je, že jemný prášek se dostane opravdu všude, i do úzkých mezizubních prostor apod. Dokončí se tak veškeré odstranění povlaků. U dětí se Airflow vynechává, neboť takové čištění u nich není nutné a navíc by to pro ně mohlo být hodně nepříjemné.

Poslední fází je depurace a polishing, což je v podstatě jedna procedura, která má dvojí efekt. Jde o odstraňování povlaku na zubech elektrickým kartáčkem a speciální depurační pastou, která je trochu hrubší než normální zubní pasta. Polishing je pak finální leštění, kdy se zuby úplně vyhlazují. Protože tzv. pískování je trochu nepříjemné na měkké tkáně, vynechává se při něm většinou oblast u dásní, která se pak dočišťuje právě v závěrečné fázi leštěním, což je k měkkým tkáním šetrnější.