Historie značky

Dr. John O. Butler, periodontista z Chicaga založil společnost v roce 1923 uvedením dvouřadého zubního kartáčku se dvanácti snopci a širokou rukojetí a odpověděl tak na konkrétní potřebu zubních lékařů po kvalitním zubním kartáčku, který splňuje požadavky na ústní hygienu. Zubní kartáčky byly v té době příliš velké a objemné, aby dosáhly v ústech až dozadu. Byly vyráběny v různých tvarech a velikostech navrhovaných hlavně kvůli vzhledu, spíše než z vědeckého důvodu.

V roce 1988 převzal vlastnictví společnosti vedoucí japonský výrobce výrobků v oblasti zdraví, společnost Sunstar, Inc.. Síla a zkušenosti společnosti Sunstar s výrobou, výzkumem a vývojem zvýšila schopnost společnosti růst a prosperovat.

Značka GUM je nejstarší komplexní sestavou produktů péče o dutinu ústní, která se více zaměřuje na příčiny než příznaky onemocnění parodontu, které postihuje asi 70% světové populace. S pochopením mechanismů a hlavních příčin onemocnění parodontu, vyvíjí Sunstar nové "state-of-art" produkty prostřednictvím spolupráce se zubními odborníky a využitím znalostí nejmodernějších výzkumů z celého světa.

V uplynulých letech studie prokázaly, že bakterie z dutiny ústní mohou vstoupit do krevního řečiště a cestovat celým tělem. Reakce těla na bakterie může vést k vážným zdravotním problémům, jako je např. zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění, zhoršení diabetu, zápal plic a dalších respirační choroby, jakož i nepříznivě ovlivňovat těhotenství. Navzdory dosud publikovaným studiím se tomuto tématu nedostalo ze strany médií velké pozornosti.