RDA - Abrazivita zubních past

RDA - Abrazivita zubních past

S pojmem RDA neboli Radio Dentin Abrasion se můžete setkat nejčastěji u bělicích zubních past, ale nejen u nich. RDA je hodnota určující abrazivitu zubních past. Vyjadřuje množství abrazivních částic a tedy schopnost pasty odstraňovat (obrušovat) pigmentace usazené na povrchu zubů. Čím je hodnata RDA vyšší, tím je vyšší i abrazivita.


Trápí vás afty, vřídky nebo opary v ústech?

Trápí vás afty, vřídky nebo opary v ústech?

Afty a opary v ústech nejsou jen nepříjemný zdravotní stav, jsou virové infekční onemocnění, které ovlivňuje celou ústní hygienu a v neposlední řadě celou vaši pohodu. Bolest v ústech a nemožnost konzumace jídla není v tomto případě bohužel krátkodobý stav. Sami to známe a proto jsme do naší nabídky produktů zařadili i takové, které jsme sami vyzkoušeli a které sami v těchto případech používáme.


Dentální probiotika - další úroveň v péči o dutinu ústní

Dentální probiotika - další úroveň v péči o dutinu ústní

Pečovat o naše ústa a vytvořit zde obrannou linii proti škodlivým bakteriím je tedy zásadním přínosem pro naše celkové zdraví. Složení ústní mikrobioty může negativně ovlivňovat stres, užívání léků, nevhodné stravovací návyky nebo nesprávná dentální hygiena. Nerovnováha v ústech pak přispívá k celé řadě obtíží jako jsou záněty dásní, paradentóza, špatný dech. Dentální probiotika jsou efektivní prevencí a také významnou podporou při léčbě těchto onemocnění.

ČTĚTE DÁLE >>


Bluem® oceňované produkty pro zlepšení zdraví a ústní dutiny

Bluem® oceňované produkty pro zlepšení zdraví a ústní dutiny

Ústa jsou vstupní branou našeho celkového zdraví, a proto mají zásadní význam pro kvalitu a našeho života. Produkty Bluem® jsou doporučovány odborníky na ústní hygienu po celém světě. Produkty na bázi kyslíku se vyrábí v Nizozemsku a jsou určeny pro každodenní profesionální péči o ústní dutinu. V čem jsou produkty Bluem® jiné?


Veterinární péče

Veterinární péče

U nás myslíme i na péči o chrup a dutinu tlamky vašich domácích mazlíčků. Speciální gely VENZYMEL jsou určeny pro účinnou antimikrobiální hygienu a šetrnou péči pro psy i kočky. K dostání ve dvou variantách - k intenzivní nebo dlouhodobé péči. Gely mají zcela neutrální chuť a neobsahují vonné ani chuťové přísady a jsou tedy velmi dobře snášeny.


Jak často měnit zubní kartáček?

Jak často měnit zubní kartáček?

Odstraňování zubního plaku nezávisí jen na správně zvoleném zubním kartáčku a technice čištění zubů, ale i na pravidelné výměně kartáčku. Opotřebovaný zubní kartáček ztrácí rychle svou účinnost a v některých případech může způsobit více škody než užitku.


NOVINKA na eshopu - Philips Sonicare Power Flosser přenosná ústní sprcha

NOVINKA na eshopu - Philips Sonicare Power Flosser přenosná ústní sprcha

Snadné a důkladné čištění zubů zlepší zdraví vašich dásní. Správné provedení mezizubní hygieny nebylo nikdy snazší. 😉
Unikátní hlavice Quad Stream ve tvaru X rozděluje proud vody do 4 vodních trysek, které pokryjí větší plochu mezi zuby a podél linie dásní. Čistěte si zuby rychleji a důkladněji.

Dentální hygiena: podstatná součást péče o zdraví zubů?

Dentální hygiena: podstatná součást péče o zdraví zubů?

Proč pravidelně docházet na dentální hygienu? A jak vlastně vypadá čas strávený se zubní hygienistkou? K jakým komplikacím může vést zanedbaná péče o zuby? A máme si je skutečně čistit bezprostředně po každém jídle? Na tyto otázky Vám odpovídají naše dentální hygienistky.


Travel set od CURAPROX

Travel set od CURAPROX

Praktický a zábavný společník na cesty Curaprox Travel set obsahuje pomůcky pro každodenní péči o zuby a dásně. Veselé barvy v šesti provedeních, vhodný i jako malý praktický dárek, který udělá velikou radost.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE


Znáte pojem jednosvazkový kartáček?

Znáte pojem jednosvazkový kartáček?

Jednosvazkový, solo nebo také single kartáček slouží k slouží k čištění špatně dostupných míst. Jedná se o svazek kratších štětin z extrémně jemných vláken, který tento kartáček má. Naše zuby nemají rovné ani dokonalé tvary a plochy. Nejúčinnější je čistit každý jednotlivý zub zvlášť. Zvláště pak zuby moudrosti, které jsou klasickému kartáčku kvůli špatné dostupnosti přístupny.


Jak se kazí zub?

Jak se kazí zub?

Co způsobuje zubní kaz a jak se takový zub vlastně kazí? Na špatně vyčištěném zubu zůstávají zbytky mikrobiálního povlaku, které obsahují velké množství bakterií. Bakterie rozkládají cukry z jídla a nápojů, vznikají kyseliny, které rozpouštějí zubní sklovinu.

Na špatně vyčištěném zubu zůstávají zbytky mikrobiálního povlaku, které obsahují velké množství bakterií.