• Doprava zdarma při nákupu nad 2 500,00 Kč
  • Garance kvality nabízeného zboží a vrácení zboží do 14 dnů

Ordinační bělení zubů

beleniOpalZdravé a krásné zuby jsou Vaší vizitkou a na mnohých pracovištích se již stávají profesionálním požadavkem. Barva zubů je individuální záležitost a během života se barva i struktura skloviny trochu mění. Například dětské zuby mají barvu jasně bílou, proto se jim také říká mléčné.

Zuby stálé mají jinou strukturu a příčinou vnějšího zbarvování je především kouření a ukládání pigmentů z potravy a nápojů. Ke změně barvy dochází i z "vnitřních" příčin. Jde hlavně o odumření zubního nervu nebo o následek zbarvení zubu amalgamovou či jinou výplní. Obě situace již dnes umíme řešit.

 

Jak postupovat jestliže chci vybělit zuby?

V případě, že máte zájem o rychlé a profesionální vybělení zubů, tak nejprve navštivte svého stomatologa nebo naše pracoviště, kde si sjednáte schůzku pro ordinační bělení.

Jestliže jste podobný zákrok již prodělali a chce si jen bělost zubů udržet, tak objednejte nebo kupte přípravky pro domácí bělení a podle návodu aplikujte.

 

Postup při ordinačním bělení

OpalescenceBoost

  • Při ordinačním bělení se používá intenzívní bělící gel s obsahem peroxidu vodíku. Před zahájením samotného bělení, je nutné ošetřit měkké tkáně (dásně), aby nedošlo ke jejich popálení. K tomu slouží tzv. dásňová bariéra, která zajistí, aby se bělící gel nedostal tam kam nemá. Proces nanášení gelu je rozfázován do třech aplikací, z nichž jedná trvá cca 20 min. Po nanesení gelu je účinek peroxidu aktivován pomocí polimerační lampy nebo laseru. Po třetí aplikaci je odstraněna dásňová bariéra, pacient si vypláchne ústa a v případě, že jsou zuby velmi citlivé, může lékař nebo dentální hygienistka aplikovat speciální gel na snížení citlivosti. Tato metoda bělení není nebezpečná a nedochází k žádnému poškození zubů.

Archiv Canadian Medical Care

 

Je bělení zubů bezpečné?

Připravky pro profesionální bělení obsahující účinnou látku karbamid peroxid, jsou klicky ověřené a nezpůsobují žádné poškození zubů. Metoda bělení se používá už více jak deset let bez vážnějších komplikací.

V některých případech může docházet ke zvýšené citivosti zubů během procesu bělení nebo po ukončení. V žádném případě však nedochází k poškození nervu, stačí pouze upravit koncetraci účinné látky nebo po konzultaci s odborníkem na několik dní vysadit bělící přípravky.

 

Co způsobuje pigmentaci zubů?

  • Nápoje (káva, čaj, červené víno)

  • Přírodní barviva (např. borůvky)

  • Léky (tetraciklinová antibiotika a další léky)

  • Kouření

  • Stárnutí

Odstranění zbarvení zubů:

  • Mechanické metody, těmi je třeba vždy začít, dříve než přistoupíme k metodám chemickým. Vyžít možnost čistících a leštících past v zubní ordinaci – polisching - je účinná metoda pro odstranění pigmentací a některých barevných diskolorací.

Používat bělící pasty s mikročásticemi (ne všechny nepoškozují zubní sklovinu!) nebo s enzymy, které nepoškozují zubní sklovinu, pracují enzymaticky, nikoli mechanicky. Na trhu jsou také k dostání bělící pasty s přídavkem peroxidů nebo karbamidů, které působí na pigmenty pod zubní sklovinou. Mnohé však nefungují tak, jak slibují reklamy. Proto je tyto přípravky vhodné kupovat tam, kde dostanete dostatek informací a kde Vám mohou podat odbornou radu.

 

  • Chemické metody zesvětlení zubů jsou rychlejší a účinnější, ale jen pod dohledem odborníka! Používá se vyšší koncentrace účinných látek a je nutné izolovat dásně, event. citlivé krčky. Při využití této metody doma (povolená koncentrace pro domácí bělící gely je max. 16 % karbamid-peroxidu) je důležité si nechat zhotovit tzv. nosiče pro aplikaci bělícího gelu, které Vám zhotoví stomatolog na základě otisků.

Před každým bělením je nutné zkontrolovat stav chrupu! Kazy, spáry u výplní, neošetřené dásně, obnažené krčky, to vše může způsobit nepříjemné komplikace. Proto si nechte PORADIT. Jen tak budete spokojeni s výsledkem.

TOP-DENT

Telefon: +420 732 837 925
E-mail: info@top-dent.cz

Havlíčkovo nám. 94, Písek
po - pá 8:30 - 17:30 hod.

Informace

Kontakt a prodejna

Velkoobchodní prodej

Doprava a platba

E-shop

Obchodní podmínky

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy

 

TOPlist

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací