• Doprava zdarma při nákupu nad 2 500,00 Kč
 • Garance kvality nabízeného zboží a vrácení zboží do 14 dnů

Parodontitis

 • V současné době se ví , že parodontitida není jen onemocnění závěsného aparátu zubů, ale jde o

  Žlutý biofilm - nesprávně vyčištěné zuby

  Masivní mikrobiální plak

  Gingivitis - zánět dásní
  (pacientka 20let)

  dasne.jpg

  Krvácení a ústup dásní > začínající parodontóza

  paro2.jpg

  Pokročilé stádium parodontózy

  Následná ztráta chrupu
  chronické infekční onemocnění celého organismu.
 • Anaerobní bakterie, které nepotřebují ke svému životu kyslík, žijí v hloubce tkání a dostávají se krevním oběhem do celého těla. Tam mohou způsobit srdeční a cévní onemocnění, zvyšují riziko infarktu a zánětu srdečního svalu.
 • Tato chronická infekce (v celé dutině ústní jde o velikost lidské dlaně) narušuje a snižuje obranyschopnost organismu. Anaerobní bakterie jsou producenti velmi jedovatých látek, které rozrušují živou tkáň. To co se děje kolem zubů, děje se i jinde. Proto je třeba zachytit již první příznaky paradentózy.

 

Zdravý parodont

 

Parodontitis - zánět dásní

Epidemiologické studie posledních let ukazují, že situace v ČR ve výskytu onemocnění parodontu je velmi neradostná. Ošetření dásní potřebuje u nás 85% populace ve věku od 20 do 70 let.

Od 40.roku věku je počet zubů ztracených parodontitidou vyšší než počet zubů ztracených z jiných příčin. Prevence plakem podmíněných zánětů dásní nefunguje, zdravotní pojišťovny ji platí tak špatně, že se v praxi téměř nedělá. Většina pacientů o svém postižení neví, nebo se o něm dozví až když je pozdě. Pokud je onemocnění v pokročilém stadiu, tedy dojde již k hnisavým abscesům, putování nebo viklavosti zubů, bývá pozdě.

 

Existují již dnes metody jak ztracenou kostní tkáň nahradit. Nejsou však použitelné vždy a především jsou regenerativní a kostní materiály velmi drahé!

Zároveň vždy pacient musí podstoupit chirurgický zákrok s možnými nepříznivými doprovodnými potížemi jako je otok, modřiny, zvýšená teplota, omezený příjem potravy. Přitom není nutné zajít tak daleko.

Krvácející dásně jsou prvním příznakem špatné ústní hygieny a nelečený zánět, který je příčinou krvácení, může vést až k parodontóze.

 

Při neléčené parodontóze dochází k postižení závěsného aparátu
a nakonec je zánětem postižena i samotná kost (ztráta kosti).

 

Je možné léčit parodontózu?

 • V současné době se ví , že parodontitida není jen onemocnění závěsného aparátu zubů, ale jde o chronické infekční onemocnění celého organismu. Anaerobní bakterie, které nepotřebují ke svému životu kyslík, žijí v hloubce tkání a dostávají se krevním oběhem do celého těla. Tam mohou způsobit srdeční a cévní onemocnění, zvyšují riziko infarktu a zánětu srdečního svalu.
 • Tato chronická infekce (v celé dutině ústní jde o velikost lidské dlaně) narušuje a snižuje obranyschopnost organismu. Anaerobní bakterie jsou producenti velmi jedovatých látek , které rozrušují živou tkáň. To co se děje kolem zubů, děje se i jinde… Proto je třeba zachytit již první příznaky paradentózy. Nejde jen o zuby, bez těch můžete klidně žít, ale jde například i o vaše srdce.

Je tedy možné léčení?

 • Jednoznačně anoČím dříve začneme, tím lépe. Nelze již vrátit zpátky celkový rozvrat chrupu, viklající a putující zuby, ale léčba a zastavení procesu již dnes není problém. Důležité je důkladné odstranění bakteriálního nánosu (=biofilmu), který vzniká na kořeni zubu spolu s odolnými usazeninami na povrchu kořene. Jednou z možností je odstranění nánosů pomocí hloubkového ultrazvukového přístroje. Ošetření není bolestivé a lze ho také případně doplnit místním znecitlivěním.
 • Ošetřením se obnoví hladký povrch kořene a vytvoří se možnost nového přichycení dásně na zub. Souběžně je nutné při léčbě dodržovat velmi pečlivý režim čištění, jak všech zubních plošek, tak především mezizubních prostorů. Parodontóza totiž postihuje především kostní septa mezi jednotlivými zuby a také prostory mezi kořeny stoliček. Místa hůře dostupná a tedy často unikající pozornosti! Neodkládejte léčbu, malé problémy se dobře hojí!!

 

 

 

 

TOP-DENT

Telefon: +420 732 837 925
E-mail: info@top-dent.cz

Havlíčkovo nám. 94, Písek
po - pá 8:30 - 17:30 hod.

Informace

Kontakt a prodejna

Velkoobchodní prodej

Doprava a platba

E-shop

Obchodní podmínky

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy

 

TOPlist

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací